Luty miesiącem pełnym wrażeń!

Luty rozpoczęliśmy w  wyśmienitych nastrojach, w najlepsze bowiem trwały jeszcze ferie zimowe. Jak co roku zaplanowaliśmy na ten okres wiele atrakcji dla naszych podopiecznych, o nudzie zatem nie mogło być mowy!

Już tradycją stało się organizowanie dorocznego konkursu „Masterchef”, którego celem jest wyłonienie seniorowego mistrza gotowania. Wszyscy kucharze i kucharki spisali się świetnie, z pełnym zaangażowaniem przygotowując pyszne potrawy, które cieszyły nie tylko kubki smakowe jury, ale i oko. Widać, że zajęcia kulinarne, w których uczestniczą dzieciaki, są nie tylko lubianą formą spędzania czasu w świetlicy, ale rzeczywiście uczą wielu przydatnych umiejętności, które każdy mały smakosz posiadać powinien!

1

2

Staraliśmy się także zobaczyć jakieś nowe, ciekawe miejsca i oddać rozrywkom, na które na codzień brakuje nam czasu. Nasi podopieczni mogli zatem uczestniczyć w wycieczce do Bielska Białej, wyjściu do Muzeum Śląskiego czy do kina oraz kręgle. Każdy dzień przynosił coś nowego, pewnie dlatego czas mijał nam wyjątkowo szybko.

3

4

Na pożegnanie ferii urządziliśmy też wielki bal karnawałowo-walentynkowy, osobno dla grupy maluszków i dla dzieci starszych. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych przebrań dla dzieciaków! W świetlicy zaroiło się tego od dnia od księżniczek, piratów, dzikich zwierząt, wrózek i wielu, wielu innych. Jak zawsze do zabawy z radością przyłączyli się pracownicy placówki, którzy przygotowali także dla dzieci wiele konkursów i zabaw, dzięki którym wszyscy naprawdę dobrze sie bawili. Zobaczcie sami 🙂

5

6

Powrót do szkoły bywa trudny, wszyscy to wiemy… Ale myli się ten, kto sądzi, że po szkole skupiamy się tylko i wyłącznie na odrabianiu lekcji! Oczywiście – to też robimy, ale poza tym staramy się aktywnie i ciekawie spędzać wolny czas w świetlicy. Zarówno maluszki jak i starsze dzieci mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach organizowanych na terenie Placówki, ale i poza nią – np. na basenie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „MICHAŁ”.

7

8