„Mówią, że listopad jest taki ponury…”

Listopad w tym roku miło nas zaskoczył, wcale nie było tak zimno i deszczowo. Mimo, że dni stawały się coraz krótsze, dzieciakom nie przeszkadzało to w dobrej i aktywnej zabawie. W Placówce mogły spożytkować swoją energię bardzo kreatywnie na zajęciach kulinarnych.  Przygotowanie kanapek, tostów i ciasta, to mega frajda dla podopiecznych.

181211a

Jeśli tylko aura na to pozwoliła, a wyjątkowo nam sprzyjała w tym miesiącu, dzieciaki korzystały z zajęć rekreacyjnych i zabaw na świeżym powietrzu. Szczególnie chętnie jeździły na rolkach oraz korzystały ze Sporcika.

181211b

Oczywiście nie obyłoby się bez zajęć plastycznych , na których milusińscy potrafią stworzyć naprawdę piękne prace. Bardzo zależy im, by ich dzieła były estetyczne i bajkowo kolorowe. W tym miesiącu poruszona została tematyka miasta Siemianowice Śląskie. Podopieczni nie tylko tworzyli prace związane z tematem, ale poznali historię ich miasta.

181211c

Decoupage na szkle…oczywiście! Technika ta pozwala na rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i zapewnia dobrą zabawę. Prosta forma zajęć, a była okazją do zrobienia czegoś  indywidualnego .

181211d

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy w tym miesiącu, niezwykłą atrakcją dla najmłodszych podopiecznych Placówki, były odwiedziny Kubusia Puchatka- misia, którego uwielbiają wszystkie dzieci i chyba nie tylko one. Maluchy były pod wrażeniem odwiedzin gościa. Świetnie wspólnie z nim się bawiły, tańczyły i zadawały mu mnóstwo pytań. Na zakończenie przygotowały dla niego wykonane przez siebie prace plastyczne, laurkę, a nawet znalazł się „miodek”, który Puchatek uwielbia.

181211e181211f

Znalazła się też atrakcja dla naszych starszych podopiecznych- wyjazd do klubu Wrotka- Roller Disco w Katowicach. Tam czekała na nich przygoda-  dobra muzyka, oświetlenie i duży parkiet. Dzieciaki naprawdę dobrze się bawiły. Dzień upłynął im beztrosko, ale niestety bardzo szybko. Zadowolenie było jednak widać na ich uśmiechniętych twarzach.

181211g181211h 181211i

Oczywiście nie mogliśmy w tym miesiącu zapomnieć o solenizantach. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MARTYNY, DAWIDA I NADII.

181211k

181211l