Kwietniowe zajęcia

Tegoroczna wiosna rozpoczęła się eksplozją ciepłej aury. Kiedy tylko pojawiała się taka możliwość, nasi podopieczno wychodzili na podwórko by pograć w siatkówkę, pojeździć na rolkach a to wszystko po to by rozruszać zastygłe mięśnie po zimie. Nawet maluchy nie szczędziły sił by pohasać na placu zabaw czy kompleksie sportowym „Sporcik”.
1m2m

Nie zabrakło jednak czasu na zajęcia manualne, plastyczne, krawieckie czy techniczne, by wykonać świąteczne ozdoby, obrazki i pozostałe elementy dekoracji – wystrój przecież zawsze mamy nieprzeciętny. A podczas zajęć arteterapii każdy mógł puścić wodzę fantazji i kreatywności by stworzyć własny element dekoracji lub prezent dla najbliższych m.in. z wykorzystaniem techniki decoupage.
3m4m5mTakże nasze maluszki, malowanki i wyklejanki tworzyły i nasz wystrój wzbogaciły- to bazie, to zajączki, to znów pisanki kolorowe na papierze malowane a nie zapomniały też i rzeżuchę zasadziły, po to by przed samymi świętami mogły zabrać ją do domu.
6m7mKwiecień okazał się słodkim miesiącem dla maluszków, które radośnie świętowały Dzień Czekolady i poznawali jej odmiany by później samodzielnie wykonać słodkie wafle.
8m

Korzystając z kwietniowej wiosennej pogody i nadmiaru czasu wolnego opracowano cykl zajęć w plenerze „Szlakiem historii miasta”. Nasi podopieczni spacerując poznawali niesamowite historie, legendy, bery i bojki tej ziemi, opisane przez Antoniego Halora.

Mogli podziwiać odrestaurowany pałac Donnersmarcków, czym jest Fazaniec, gdzie jest słynna Panienka, gdzie pałac Rheinbabenów, kopalnie, huty itp.  Korzystając z takich atrakcji nie obyło się też z możliwości zabaw ruchowych na placach zabaw podczas tych wędrówek.
9m10m11mBył też czas by w innej formie spędzić dzień – tak więc wybraliśmy się do Parku Śląskiego po to by w trakcie spaceru poznać jego historię.   Później  nastał czas na świetną zabawę czyli… jazdę na rolkach po parkowych alejach.
12m

Niespodziewanie szybko nadszedł czas świąteczny.  Podopieczni samodzielnie o wszystko zadbali więc z ogromną satysfakcją, w tym wyjątkowym czasie w odświętnych strojach zasiedli do wielkanocnego stołu i częstowali się tradycyjnymi potrawami. W ramach integracji społeczności Placówki, nie zabrakło też śmiesznych zabaw i zadań do wykonania przygotowanych przez wychowawców.

Byliśmy też w Katowicach – wybraliśmy się do kina na bajkę pt. „Manu. Bądź sobą” a w następnym tygodniu do Disco Roller Wrotka by spalić świąteczne kalorie jeżdżąc na wrotkach i szlifując swoje umiejętności sportowe i kondycję fizyczną.

13m

Gdy tylko wiosna nieoczekiwanie zaczęła udawać lato ruszyliśmy w długą podróż po to by na rolkach przemierzać kilometry w Parku Świerklaniec i podziwiać bezkres jeziora świerklanieckiego, dla niektórych podopiecznych noszącego miano morza!
14m

W kwietniu swoje urodziny obchodzili Emilka i Oskar z grupy maluszków, Fabian, Paulina i Marlenka z grup starszych popołudniowych.

Szanownym jubilatom życzymy raz jeszcze wszystkiego tego, czego im potrzeba.
15m