Sierpień

Tegoroczny sierpień dla wychowanków i wychowawców Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci był wyjątkowy z wielu powodów. Sierpień obfitował w ciekawe wyjazdy i zajęcia w Świetlicy. Dzieci i młodzież wzięły udział w wycieczce do Ustronia do Parku leśnych niespodzianek gdzie miały okazję podziwiać mnóstwo pięknych leśnych zwierzaków min. żubry, dziki, sarny, alpaki oraz przeróżne ptaki drapieżne. Nasi wychowankowie mieli również okazję wyszaleć się n ogromnym placu zabaw. W tym miejscu, dzieci miały możliwość korzystania do woli z wielu ciekawych atrakcji min. ze zjeżdżalni, karuzeli, trampolin, huśtawek oraz z suchego basenu z tysiącami kolorowych piłeczek. Z terenu Leśnego Parku Niespodzianek mogliśmy również podziwiać przepiękny krajobraz Beskidu Śląskiego. Na przeciwległym paśmie górskim wyłaniał się szczyt góry Czantoria.

1SD2
2SD2
3SD2

Niecałe 2 tygodnie później w ostatni dzień wakacji grupa wychowanków skorzystała z wycieczki do Aquaparku w Rudzie Śląskiej. Całodzienny pobyt pod opieką ratowników i opiekunów był nie tylko możliwością skorzystania z ogromnej ilości atrakcji wodnych jakie oferuje obiekt, ale również wykazania się umiejętnością pływania. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie wodne oraz wielka dmuchana bańka. Czas spędzony w parku wodnym był dobrym sposobem na relaks i zabawę na finiszu wakacji. Po aktywnym wypoczynku zjedliśmy pyszny obiad w bufecie.

4SD2

Zmiany to nieodłączny element naszego życia. We wtorek 31 września odbyło się pożegnanie naszych cudownych wychowanków – Xaviera oraz Nikolasa. Z tej okazji przygotowaliśmy słodką ucztę oraz przeróżne gry i zabawy. Dziękujemy chłopcy za cudowny czas spędzony z Wami!!

5SD2