Listopad – pozytywnie wbrew aurze!

Listopad to miesiąc nieszczególnie lubiany – pogoda nie rozpieszcza, a do Świąt wciąż daleko. Jednak w świetlicy odczarowujemy ten miesiąc i poprzez liczne aktywności staramy się, aby był pełen dobrej energii!

Zorganizowaliśmy dla dzieciaków konkurs plastyczny – zadaniem naszych małych artystów było stworzenie pracy prezentującej jesienne drzewo. Byliśmy zachwyceni kreatywnością tak maluchów, jak i starszych dzieci – ciężko było wybrać zwycięzców!
4,W listopadzie – jak wiadomo – obchodzimy ważne dla nas wszystkich Święto Niepodległości. Dzieci pod okiem pani Anety przygotowały z tej okazji patriotyczną gazetkę, a wspólna praca nad nią była też okazja do rozmów o wartościach, które stoją za datą 11 listopada.
2,

Maluszki obchodziły ponadto w listopadzie Dzień Jeża. Pani Beata przybliżyła im nieco informacji o tym ciekawym zwierzaku, dzięki czemu wykonanie obrazków przedstawiających jeżyki nie stanowiło dla naszych bajtli najmniejszego problemu – zobaczcie zresztą sami!
1Najmłodsi nie mogli oczywiście zapomnieć o tym, że w listopadzie swoje święto obchodzi także pluszowy miś – przyjaciel każdego dziecka! Pani Dagmara przygotowała zajęcia, w czasie których dzieci mogły nie tylko opowiedzieć o swoich misiach, ale też zapozować z nimi do wspólnego zdjęcia czy wykonać ich portrety. To był bardzo pluszowy i przytulaśny dzień
3

Od połowy miesiąca niewątpliwie wszyscy zaczęliśmy już odczuwać klimat zbliżających się świąt, nastał czas na napisanie listów do Świętego Mikołaja i przygotowanie pierwszych bożonarodzeniowych gadżetów, w tym Księgi Świąt. Oczywiście wszyscy jesteśmy baaardzo grzeczni i ze spokojem będziemy oczekiwać na Świętego!
5,

Punktem kulminacyjnym listopadowych przygotowań były warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci wraz ze swoimi bliskimi mogły przygotować ozdoby świąteczne, które potem zagoszczą na ich stołach. Dziękujemy jeszcze raz obecnym za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas w pełnej radości i ciepła atmosferze.
77.1Nie zapominajmy, że przed Bożym Narodzeniem ważne jest także zrobienie formy – po to, aby te wszystkie smakołyki nie poszły nam wszystkim za mocno w boczki! Maluchy mogą podpowiedzieć, jakie ćwiczenia ruchowe warto wykonać zanim zasiądziemy do pałaszowania świątecznych łakoci, bo uczą się ich w świetlicy regularnie!
8